Dy aksidente me vdekje në Tiranë

schedule12:40 - 14 Qershor, 2019

schedule 12:40 - 14 Qershor, 2019

Rrugët e Tiranës u përgjakën mëngjesin e kësaj të premteje ku u shënuan dy viktima, të cilët po kalonin rrugën nga njëra anë në tjetër. Policia arrestoi drejtuesit e automjeteve, njëri prej të cilëve rezultoi i dehur.

Ngjarjet kanë ndodhur në njëra pas tjetrës  në dy aksidente të ndryshme. Dy viktimat ishin këmbësorë, ndërsa ngjarjet ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes.

Qytetarët shprehen të frikësuar dhe të pasiguritë kur kalojnë nga njëra anë e rrugës në tjetrën. I tillë është edhe ky kryqëzim të rruga e Dibrës. Ka edhe nga ata këmbësor që kalojnë mespërmes rrugës.

Policia ka arrestuar dy drejtyesit e automjeteve, ku njëri prej tyre ka rezltuar në gjendje të dehur në të dy testet e alkoolit. Vetëm gjatë muajin maj u shënuan në të gjithë vendin 22 viktima nga aksidentet rrugore, duke shënuar një rritje krahasuar me me të njëjtën periudhë me një vit më parë./ABC News Albania 24/7