Dueli me Canelo, agjenti i boksierit turk: Si një sfidë Barcelona-Sivasspor

schedule13:39 - 26 Shkurt, 2021

schedule 13:39 - 26 Shkurt, 2021

Mbrëmjen e së shtunës do të zhvillohet ndeshja finale për peshat e mesme në Florida mes Canelo Alvarez e Avni Yildirim. Një ditë para supersfidës ka menduar agjenti i boksierit turk, Ahmet Oner, për ta ndezur paksa duelin, pasi e krahason atë me një ndeshje futbolli mes Barcelonës e Sivassporit.

“Turqia nuk ka fituar asnjë kampionat botëror në futboll, por e dashuron atë. E njëjta situatë është edhe në basketboll, tenis apo dhe në Formula 1. Ama, ne kemi një boksier si Simba, i cili do të përballet me boksierët më të mirë në planet”, deklaron turku për “NTV Sport”.

 

Ahmet Oner me Avni Yildirim

“Kjo sfidë e tij është si të përballet një ekip turk në Champions League me Barcelonën. Është tamam si të luash një finale. Madje, Yildirim nuk është as Galatasaray apo Fenerbahce. Është një ndeshje mes Barcelonës e Sivassporit”, përfundon Oner. /abcnews.al