Dueli me Atleticon, Zidane: Çfarëdo që të ndodhë, mbetemi në garë për titullin

schedule14:36 - 6 Mars, 2021

schedule 14:36 - 6 Mars, 2021

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, u shfaq pak momente më parë në konferencën e zakonshme për shtyp një ditë para duelit me Atletico Madrid. Galaktikët luajnë jashtë këtë derbi, por francezi kërkon përqendrim dhe marrjen e 3 pikëve. Gjithashtu, ai u ndal dhe tek rikthimi i Benzemas si dhe foli për gjendjen e Eden Hazard.

ATLETICO – “Është si një finale, si të gjitha ndeshjet e mbetura për ne. Ne gjithmonë duhet të fitojmë dhe të futemi në fushë për tre pikët. Çfarë do që të ndodhë nesër në “Wanda Metropolitano” do të vazhdojmë të jemi në garë për titullin e La Liga. Duhet të jemi të përqendruar dhe të luajmë lojën tonë”.

 

 

BENZEMA – “Ne e dimë shumë mirë vlerën që ai ka. Do të jetë në fushë nesër. Është shumë i rëndësishëm për sistemin tonë të lojës, veçanërisht kur kemi topin në zotërim. Duam të shënojmë më shumë gola, edhe pse rëndësi ka që krijojmë raste. Ndërsa në mbrojtje kemi bërë mirë dhe për momentin ajo është pika jonë më e fortë”.

 

HAZARD – “Ende nuk është gati. Ajo që ne duam është që ai të rikthehet në 100% e tij. Nuk po tregohemi të nxituar me të, po e marim situatën me qetësi. Duhet t’i japim mbështetje dhe nuk kemi pse të rrezikojmë. Mbase javën e ardhshme mund të jetë me ne”, përfundon Zidane. /abcnews.al