Droni thyen xhamin dhe futet brenda helikopterit ushtarak, shastiset piloti

schedule17:36 - 24 Janar, 2021

schedule 17:36 - 24 Janar, 2021

Një ngjarje e pazakontë u shënua në Kili. Një dron në rrethana të paqarta, u përplas me një helikopter të marinës kiliane që po kryente një fluturim rutinë.

Si rezultat i përplasjes u thye xhami i helikopterit dhe piloti u plagos në fytyrë. Për fat të mirë, piloti ruajti qetësinë dhe më pas u ul në mënyrë të sigurt./ db/Abcnews.al