Droni po i vëzhgonte pastaj i qëlloi: Dalin pamjet e sulmit ndaj ushtarëve armenë

schedule12:59 - 30 Shtator, 2020

schedule 12:59 - 30 Shtator, 2020

Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit ka publikuar pamje tronditëse nga konflikti i armatosur me Armeninë në rajonin e Karabakhut.

Siç duket në video, një dron është duke vëzhguar ushtarët armenë teksa shkarkojnë një kamion në bazën e tyre ushtarake.

Një moment droni qëllon duke shkatërruar kamionin, ndërsa në fund duken të vdekur një numër i madh ushtarësh.

Armenia ka akuzuar Turqinë se është ajo që po mbështet me dronë Azerbajxhanin.

https://www.youtube.com/watch?v=z6H3pIG4PZU&feature=youtu.be

Në katër ditë luftime në Nagorno Karabakh raportohet të jenë vrarë një numër i madh ushtarësh dhe civilësh. /abcnews.al