Dritëhijet e Kryeministrit Rama mes aksionit anti-KÇK dhe korrupsionit qeverisës

schedule22:39 - 15 Shkurt, 2020

schedule 22:39 - 15 Shkurt, 2020

Premtimet e kryeministrit Rama për luftë ndaj krimit të organizuar e korrupsionit janë në fokus të analizës së Mimoza Koçiut me Politika në ABC News.

Skepticizmit publik i vuri përballë javën politike që lamë pas, numrat kushtetues në Kuvend, ilustrimi i qeverisjes përmes shembullit të forcës, e jo forcës së shembullit që Rama premtoi si model qeverisje kur erdhi në pushtet.

Për më tepër ndiqni Politika në ABC News./abcnews.al