Dritëhijet e Kryeministrit Rama mes aksionit anti-KÇK dhe korrupsionit qeverisës

22:39 | 15/02/202022:390

Premtimet e kryeministrit Rama për luftë ndaj krimit të organizuar e korrupsionit janë në fokus të analizës së Mimoza Koçiut me Politika në ABC News.

Skepticizmit publik i vuri përballë javën politike që lamë pas, numrat kushtetues në Kuvend, ilustrimi i qeverisjes përmes shembullit të forcës, e jo forcës së shembullit që Rama premtoi si model qeverisje kur erdhi në pushtet.

Për më tepër ndiqni Politika në ABC News./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono