Dovedan: Edhe Manchester United do vuante, për të ardhmen s’kam çfarë them

schedule20:11 - 19 Korrik, 2020

schedule 20:11 - 19 Korrik, 2020

Vejlko Dovedan, trajneri i Bylisit, foli menjëherë pas humbjes 0-3 kundër Laçit pë Supersport, aty ku u ndalua më shumë tek arbitrimi dhe e ardhmja e tij.

Arbitrimi? “Manchester United të ishim ne, me këtë arbitrim nuk do të kishim fituar. E filluam ndeshjen duke luajtur fort dhe mirë. Gjyqtarët e ndeshjes na ka dhënë 18 faulle, na prishën ritmin. Skuadra është lodhur dhe nuk ka qenë shumë mirë.

E ardhmja? Nuk kemi çfarë të themi. Kam dy vjet këtu në Shqipëri, arbitri po na bëhen problem Për të ardhmen, është një problemi im nëse do jem apo jo”, përfundoi Dovedan./abcnews.al