Dortmundi ka Hazardin e duhur, statistika të shkëlqyera në Bundesliga

schedule18:12 - 23 Maj, 2020

schedule 18:12 - 23 Maj, 2020

Merkaton e verës, blerja më e bujshme ishte padiskutim transferimi i Eden Hazard te Real Madrid, por ylli belg ka vuajtur sezonin e parë në Bernabeu. Ndryshe nga Eden, vëllai i tij Thorgan, ka qenë i shkëlqyer për Borussia Dortmund.

Në takimin e sotëm kundër Borussia M’Gladbach në trasnfertë, numri 23 i verdhezinjve asistoi golin e parë të sfidës, i cili u shënua nga Raphael Guerreiro në minutën e 32-të.

Ky asist, e çoi totalin e Thorgan Hazard në kuotën e 12 asisteve, si dhe të tretin në renditje në Bundesliga. Para tij, qëndrojnë vetëm Thomas Muller me 16 dhe shoku i skuadrës, Jadon Sancho, me 15 asiste./abcnews.al