Dortmund zihet ngushtë, 15 milion euro pagë për të bindur Haaland

schedule11:43 - 6 Tetor, 2021

schedule 11:43 - 6 Tetor, 2021

Erling Haaland është në qendër të vëmendjes. Sulmuesi norvegjez dëshirohet nga klubet më të mëdha në Europë dhe Borussia Dortmund nga ana tjetër nuk po qëndron duarkryq.

Me hapjen e merkatos goleadorit i aktivizohet klauzola e lirimit për 75 milion euro dhe gjermanët nuk duan ta humbin një prej lojtarëve më të rëndësishëm.

Sipas Bild, Dortmund do të ofrojë për Haaland dyfishim page, vetëm që të qëndrojë të paktën edhe sezonin e ardhshëm.

Verdhezinjtë do t’i ofrjnë 15 milion euro në sezon norvegjezit, i cili kërkohet edhe nga PSG dhe Mino Raiola ka në plan t’u kërkojë francezëve 50 milion euro në sezon, sikurse ka raportuar para pak kohësh Gazzetta Dello Sport. / abcnews.al