“Dola nga vetja keq, ju tregoj si e ‘shpërlava’ Jurgen Klopp”

15:43 | 08/01/202015:430

Antonio Mohamed, trajneri argjentinas i Monterrey, u bë personazh pas fitimit të titulit në Meksikë. Lotë të derdhura, pasi kishte mbajtur premtimin e djalit të tij të vdekur. Sërish skena është e tija dhe këtë herë hedh akuza për Jurgen Klopp, trajnerin e Liverpool.

Monterrey u përball me “The Reds” në gjysmëfinalet e Botërorit të Klubeve dhe ai ka zbuluar edhe përplasjen që ka pasur gjatë ndeshjes. “Ajo që ndodhi ishte një mungesë respekti ndaj meje. Klopp vazhdonte të kërkonte kartonë të verdhë, pasi thoshte se po godisnim Salah gjatë gjithë kohës.

Më pas, kur kërkova që të ndëshkohej me karton të kuq një lojtar i tij, ai nxori gjuhën duke më bërë një gjest të turpshëm. Kur e pashë, në fillim qesha dhe më pas u acarova pak, duke iu përgjigjur provokimit të tij – doli në pah prejardhja ime dhe e humba elegancën dhe qetësinë”, tregon Mohamed.

“Nëse duhet t’ju them çfarë i thashë… Nuk e mbaj mend, sepse mendova se nëse do e shaja në anglisht do dilja nga vetvetja. Më duket se i thashë ‘P… i satëme, çfarë ke q…? Pederast”. U largova, sepse nuk bëj kurrë sherr me stolin kundërshtar, por u tërbova sepse ndjeva që nuk po tregonin respekt ndaj meje. Nuk e di nëse reagova mirë apo keq, por më doli nga shpirti”, është shprehur trajneri i Monterrey. /abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono