Do martoheni në shtator? 5 modele manikyrësh për të qënë një nuse të veçantë

schedule16:46 - 2 Gusht, 2022

schedule 16:46 - 2 Gusht, 2022

Vera dalëngadalë po ia lë vendin vjeshtës dhe shtatori do të vijë pas pak ditësh për të na rikthyer në realitet. Por çfarë është shtatori veçse muaji që largon verën? Sigurisht, muaji i dasmave.

Nëse dasma juaj është shumë afër dhe ndiheni sikur do të “mbyteni” nga mendimet, punët dhe detyrimet e shumta, ja ku do t’ju ​​prezantojmë 5 manikyrët e dashur të dasmës për të marrë ide dhe për t’u çlodhur, të paktën nga “thonjtë”.

Ka ikur koha kur të gjitha nuset duhet të bënin një manikyrë të thjeshtë, pasi tendencat kanë ndryshuar. Tani mund të bëni pothuajse çdo gjë që ju pëlqen dhe ja modelet më të veçanta që kemi parë në Instagram!

Rozë e butë me vija

Roza e butë është ngjyra nude më në modë e sezonit dhe e vërteta është se është e mrekullueshme. Nëse dëshironi të shtoni “rhinestones” në bazën e thoit tuaj për një pamje më mbresëlënëse, mos e mendoni dy herë. Rezultati është tronditës.

Kombinime perlash

Pak ekzagjerim. Nëse jeni të vendosur për një prani madhështore të nusërisë, mund të luani me nuancat e fustanit tuaj të nusërisë dhe të krijoni një efekt mix and match.

Perla është një trend që mund të zgjidhni.

Inicialet tuaja

Nëse dasma është festa e dashurisë dhe romancës, ju mund të shtoni inicialin e emrit tuaj dhe të partnerit në manikyrën tuaj. Ja një ide minimale dhe e zgjuar, por mbi të gjitha jashtëzakonisht e butë.

Detaji i artë

Detajet e arta duken gjithmonë “të shtrenjta” dhe shumë elegante. Nëse ju pëlqejnë dizajnet më abstrakte, bëni thonjtë tuaj vepra të vogla arti.

E bardha që bie në sy

Çfarëdo që të bëjmë, çfarëdo që të themi, ngjyra e dasmës tradicionalisht do të jetë e bardha. Preferoni një ngjyrë të bardhë qumështi dhe dekorojeni me çdo dizajn që dëshironi, në të kundërt lëreni ashtu siç është, e thjeshtë dhe elegante./abcnews.al