Djali i Meghan Markle dhe Princit Harry bën 3 vjeç, familja mbretërore e uron publikisht

schedule14:21 - 6 Maj, 2022

schedule 14:21 - 6 Maj, 2022

Djali i Meghan Markle dhe Princit Harry feston sot 3 vjetorin e lindjes. Vogëlushi do ta festojë përvjetorin e lindjes në Montecito, Kaliforni me prindërit dhe motrën e vogël, Lilibet. Në këtë ditë speciale, familja mbretërore ndau mesazhe urimi në rrjete sociale.

Por në mungesë të një fotoje të re, Princi Charles, Kate dhe William përdorën dy foto identike me vitin e kaluar ndërsa Mbretëresha zgjodhi një foto të vjetër të takimit të saj me stërnipin e saj në 2019. Vogëlushi është i shtati në radhë për fronin mbretëror.

Llogaria e Familjes Mbretërore në Instagram ndau një histori duke i uruar Archie ditëlindjen, duke ndarë këtë foto që u publikua për herë të parë menjëherë pas lindjes së Archie në maj 2019

Vogëlushi ishte për herë të fundit në Mbretërinë e Bashkuar në vjeshtën e 2019-ës, përpara se prindërit e tij të largoheshin për të kaluar Krishtlindjet në Kanada. Princi Harry takoi për herë të fundit mbretëreshën në prill përpara se të shkonte në Holandë për Lojërat Invictus.

Ndërkohë, mesazhi më jozyrtar i Princit Charles thotë: 'Gëzuar ditëlindjen Archie', shoqëruar me një emoji zemre, me një foto të bërë në pagëzimin e Archie në 2019, të cilën ai e ndau vitin e kaluar për të shënuar ditëlindjen e vogëlushit.

Kjo histori në Instagram, e ndarë nga Duka dhe Dukesha e Kembrixhit, shfaqi një portret familjar të marrë në pagëzimin e Archie në korrik 2019, dhe u nda nga çifti vitin e kaluar, teksa i dërguan përshëndetje nipit të tyre

Urimet e ditëlindjes së Mbretëreshës për Archie nga viti 2021 ishin mesazhi i vetëm nga anëtarët e familjes mbretërore për të përdorur një imazh të ndryshëm nga ai i ndarë këtë vit.

/abcnews.al