Dita pa pantallona

schedule14:28 - 14 Janar, 2019

schedule 14:28 - 14 Janar, 2019

Duke sfiduar temperaturat e ulëta dhe dimrin, edhe për vitin 2019 është shënuar “Dita pa pantallona”. Që nga viti 2002, me dhjetëra të rinj dhe jo vetëm, në të dielën e dytë të Janarit, shkojnë në metrotë e qyteteve të tyre me veshjen klasike të dimrit, nga rripi e sipër ndërsa poshtë janë vetëm me këpucë dhe të brendshme. Pamjet vijnë nga qytete të ndryshme si Nju Jork, Boston, Londër, Berlin dhe Amsterdam.


/abcnews.al