Dita nis me shi dhe vranësira, ja si do të ndryshojë moti në vijim

schedule07:18 - 7 Janar, 2021

schedule 07:18 - 7 Janar, 2021

Sipas MeteoAlb: Vranësira të dendura të cilat do të sjellin reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit dhe reshje dëbore në zonat malore mbizotërojnë motin në shqipëri gjatë paradites.

Herë pas here reshjet behen mesatare. Edhe nata viojon në të njëjtat kushet të motit.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -4°C deri në 10°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Kosova

Moti i paqëndrueshëm që ka përfshirë gjithë europën jugore do të diktojë dhe në territorin e kososvës vranësira dhe reshje shiu e dëbore, herë pas here do kemi pauz të reshjeve.

Maqedonia e Veriut

Orët e para të ditës mbeten me vranësira dhe reshje në MV. Parashikohet që edhe pjessa tjetër e ditës të mbetet ne të njëjtat kushte të motit./abcnews.al