Dita nis me diell por ka “surpriza” në mesditë, mësoni si pritet të jetë moti këtë të diel

schedule07:39 - 28 Qershor, 2020

schedule 07:39 - 28 Qershor, 2020

Sipas MeteoAlb, dita nis me diell dhe temperatura relativisht të larta por, duke ju afruar mesditës vranësirat shtohen duke sjellë rrebeshe shiu në zonat malore dhe të ulëta ndërsa bregdeti vijon në ndikimin e kthjellimeve . Mbrëmja kthjellon motin në të gjithë territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 16°C deri në 36°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al/