Dita e Pavarësisë së Kosovës, yjet dardanë urojnë festën

schedule13:37 - 17 Shkurt, 2021

schedule 13:37 - 17 Shkurt, 2021

Kosova mbush sot 13 vjeç. Dita e Pavarësisë së vëllezërve tanë nuk është lënë pas dore nga futbollistët dardanë dhe jo vetëm.

Thuajse të gjithë kanë zgjedhur foto të thjeshta për të uruar ditëlindjen e vendit të tyre, teksa mes personaliteteve që kanë uruar është edhe Lorik Cana, që kurrsesi nuk mund ta lërë pa përmendur bashkimin kombëtar.

Yjet më të mëdhenj: Muriqi, Rashica, Vojvoda e Rrahmani nuk mund të linin kurrsesi pa uruar ditën e madhe, që këtë sezon do të festohet në mënyrë më të qetë për shkak të pandemisë. /abcnews.al