Dita e dytë e bllokimit, pamjet me dron nga dogana mes Serbisë dhe Kosovës

schedule12:23 - 21 Shtator, 2021

schedule 12:23 - 21 Shtator, 2021

Qeveria e Kosovës dje nisi me zbatimin e reciprocitetit për targa duke vënë targat të përkohshme për veturat me targa të Serbisë që hyjnë në territor të Kosovës.

Që dy ditë, qytetarë serbë kanë bllokuar rrugët që çojnë në pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinje.

Ata e kanë kaluar natën atje, ndërsa rruga është e bllokuar me kamionë dhe vetura.