Disa foto bllokojnë fluturimin, alarm në avionin turk

schedule16:53 - 10 Maj, 2022

schedule 16:53 - 10 Maj, 2022

Kapiteni i avionit të “AnadoluJet” u detyrua që të hiqte dorë nga ngritja në aeroportin Ben Gurion i Tel Avivit pas disa pasagjerë morën në celularët e tyre disa foto shqetësuese, të cilat tregonin rrëzimin e avionit.

Mesazhet shkuan vetëm te celularët iPhone përmes aplikacionit AirDrop dhe dyshohet se janë dërguar nga një grup të rinjsh që gjendeshin po ashtu në avion. Fotot tregonin rrëzimin e një avioni të Turkish Airlines në Gjermani dhe të një tjetri në SHBA.

Pas disa orësh kërkime nëpër bagazhet e pasagjerëve, avioni u rinis për në Stamboll. /abcnews.al