“Dimër” i vonuar, fshatrat e Dajtit zbardhen nga bora

13:08 | 24/03/202013:080

Moti i ngrohtë në fillim të marsit na krijoi përshtypjen se kishte ardhur zyrtarisht pranvera në vendin tonë. Por, fillimi i kësaj jave solli edhe një ulje të ndjeshme të temperaturave dhe duket sikur dimri është sërish këtu.

Me uljen e temperaturave, nuk kanë munguar as reshjet e borës në zona të ndryshme të vendit përfshirë këtu edhe fshatrat e Dajtit. Mëngjesin e kësaj të marte një re e bardhë dhe e dendur e kishte mbuluar malin dhe tashmë ai është zbardhur nga bora.

Pamje të një dimri të vonuar mund të shihen nga foto të bëra në fshatrat si Zallbastari dhe zona të tjera pranë Dajtit. Në disa momente, që zgjatën pak, një borë e lehtë ra dhe në kryeqytet.

Sipas MeteoAlb, moti i ftohtë me reshje të pakta do të na shoqërojë gjatë gjithë javës. /abcnews.al/

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono