Di Maio: Do të rihapim ambasadën italiane në Kiev pas Pashkëve

schedule15:25 - 9 Prill, 2022

schedule 15:25 - 9 Prill, 2022

Italia planifikon të rihapë ambasadën e saj në Kiev menjëherë pas Pashkëve, sipas një deklaratë të ministrit të Jashtëm italian, Luigi Di Maio, shkruan The Guardian.

“Ne ishim të fundit që u larguam nga Kievi dhe do të jemi ndër të parët që do të kthehemi.

Në të njëjtën kohë ne duhet të intensifikojmë presionin diplomatik për të sjellë Putin në tryezën e bisedimeve dhe për të vendosur një armëpushim midis dy vendeve”, theksoi ministri italian.

/abcnews.al