Dhurata e fundit për Conten dhe tifozët, Marotta tenton sulmuesin afrikan

schedule18:16 - 30 Janar, 2020

schedule 18:16 - 30 Janar, 2020

Giuseppe Marotta po mendon t’i bëjë dhuratën e fundit Antobio Contes dhe tifozëve të Interit. CEO i klubit zikaltër synon të përforcojë sulmin e ekipit me Islam Slimanin sipas raportimeve të Corriere dello Sport.

31-vjeçari algjerian është i huazuar te Monaco, ndërkohë që kartonin e tij e zotëron Leicester City. Slimani aktivizohet në majë të sulmit, këtë sezon ka shënuar 7 gola me ekipin nga Principata, ndërkohë që numëron  30 gola të shënuar në 69 ndeshje me kombëtaren e tij.

Interit i duhet të gjejë në një kohë të shkurtër akordin me Monacon dhe “Dhelprat” angleze. Kohë nuk ka shumë, por Marotta po bën maksimumin për të siguruar shërbimet e lojtarit algjerian. /abcnews.al

 

Islam Slimani