Dhuna në protestën për Teatrin, 8 deputetë të opozitës kërkojnë interpelancë me Lleshajn

schedule16:01 - 28 Maj, 2020

schedule 16:01 - 28 Maj, 2020

Tetë deputetë të opozitës parlamentare kanë kërkuar interpelancë me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj.

Në shkresën që mban firmën e deputetëve thuhet se Lleshaj duhet të japë llogari lidhur me dhunën e uhstruar nga efektivët e policisë gjatë protestës për shembjen e Teatrit Kombëtar.

LEXO EDHE: VETTING/ Kodi i dhunës 110

Letra është firmosur nga Andi Përmeti, Fatjona Dhimitri, Rudina Hajdari, Suzana Topi, Fatjona Dhimitri, Arlind Çarçani dhe Ralf Gjoni.

Ajo është dërguar në Kuvend në datë 22 Maj dhe ashtu sikurse tha në fillim të seancës së sotme plenare, kryeparlamentari Gramoz Ruçi do të mbahet javën e ardhshme./abcnews.al