Detaje nga vrasja e katërfishtë në Kosovë: Djali i dytë tentoi t’i ikte nga dritarja, i ati e qëlloi

schedule22:02 - 30 Dhjetor, 2020

schedule 22:02 - 30 Dhjetor, 2020

Detaje të reja janë mësuar nga vrasja e katërfishtë që ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë në Kosovë, ku dyshohet se një burrë ka vrarë gruan dhe dy djemtë e tij.

Burime të sigurta brenda prokurorisë në Gjilan thanë për Express se arsyeja që çoi deri tek vrasja është një konflikt që kishin pasur çifti bashkëshortor në vendin e jashtëm ku kanë jetuar.

Sipas informacioneve fillestare, dyshohet se personi me inicialet F.Z., me armë zjarri ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij, të ndjerën M.Z. dhe dy fëmijët e tij, të ndjerët H.Z. dhe A.Z., ndërsa në fund ka kryer vetëvrasje.

E njëjta familje kishte ardhë nga Zvicra për t’i kaluar pushimet në Kosovë, ndërsa sipas familjarëve të cilët kanë folur në kushte anonimiteti për Klan Kosovën thanë se babai kishte vrarë së pari njërin djalë, më pas tjetri kishte tentuar të ikte, por që s’ia kishte dalë, më vonë kryefamiljari vrau gruan dhe në fund edhe veten./mv.abcnews.al