Deri në -18 gradë celsius, reagon Mbrojtja Civile: Kur pritet kulmi i të ftohtit

schedule20:19 - 20 Janar, 2022

schedule 20:19 - 20 Janar, 2022

Siç raportojnë edhe meteorologët, pritet që ditët në vazhdim temperaturat në Shqipëri të zbresin deri në -18 gradë Celsius.

Këto temperatura të ulëta do të godasin kryesisht zona si Bulqiza apo Puka, ndërsa termometri në Tiranë pritet të zbresë deri në -8 gradë Celsius. Afër zeros edhe në zonat bregdetare si Durrësi, ndërsa në Vlorë priten temperature deri në -1 gradë Celsius.

Kulmi i temperaturave të ulta pritet të jetë dita e hënë.

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile raporton se është në gatishmëri dhe në kontakt të vazhdueshëm me të gjitha njësitë vendore.

/abcnews.al/