Derbi zhvendoset në “Facebook”: Fanatics thumbojnë, Guerrils kundërpërgjigjen

schedule23:09 - 13 Dhjetor, 2019

schedule 23:09 - 13 Dhjetor, 2019

Derbi i fushës dhe i tribunave u mbyll dhe tani ka nisur ai i rrjeteve sociale. Fanatics festuan më në fund ndaj rivalëve të përjetshëm, ndërkohë që Guerrils janë kundërpërgjigjur me një ngacmim.

Koha e gjatë pa fitore në derbi u kujtohet rivalëve. Nuk mungon edhe një ofendim i ultrasve të kuq. “5 vjet, 10 muaj e 6 ditë ! Humbët a fitut, ju prap do hani muti”, shkruhet në postimin e bërë në faqen zyrtare në Facebook.

Fanatics kishin ngacmuar më parë, tifozët e Partizanin dhe Federatën Shqiptare të Futbollit. “F$HF, morra…ta gëzoni stadiumin. I bukur duket kshu…”, shkruajnë ultrasit e Tiranës. /abcnews.al