Derbi shqiptarësh në Torino-Napoli, formacionetet zyrtare

schedule14:30 - 7 Maj, 2022

schedule 14:30 - 7 Maj, 2022

Torino pret Napolin për të zhvilluar mes tyre edhe takimin e parafundit në Seria A.

Një ndeshje që pritet të dhurojë emocione, pasi në fushën e blerët do të zbresin edhe 3 lojtarë me origjinë shqiptare që luajnë në skuadrat respektive.

Etrit Berisha dhe Mërgim Vojvoda kanë nga një fanellë titullari për skuadrën e Torinos, ndërsa nga krahu tjetër Amir Rrahmani do t’i sfidojë me Napolin.

Formacionet zyrtare:

TORINO: Berisha; Izzo, Bremer, Rodriguez; Singo, Riçi, Mandragora, Vojvoda; Praet, Brekalo; Belotti

NAPOLI: Ospina, Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui; Anguissa, Fabian; Lozano, Mertens, Insigne; Osimhen. /f.a/abcnews.al