Derbi nga skuadrat e Manchesterit për shërbimet e Bastonit

schedule17:30 - 25 Shtator, 2022

schedule 17:30 - 25 Shtator, 2022

Alessandro Bastoni është kthyer në prioritetin e disa skuadrave pasi cilësohet si një ndër mbrojtësit më të mirë në Europë.

Qendërmbrojtësi italian ka kontratë me Interin deri në vitin 2024, ndërsa ka zgjuar interesin e klubeve nga Premier League.

City dhe United janë duke monitoruar situatën e italianit te Interi. Sipas “Calciomercato” raportohet se dy ekipet angleze janë të gatshme të dalin me oferta në drejtim të Interit për yllin italian nëse ai nuk rinovon kontratën e ofruar.

Inter synon ta blindoj qendërmbrojtësin e talentuar, por nëse nuk ia arrin një gjëje të tillë atëherë do të kërkoj mbi 60 milionë euro për shitjen e tij. /f.a/abcnews.al