Derbi londinez për Renato Sanchez, sfidë Milanit dhe Barçës

schedule22:17 - 5 Dhjetor, 2021

schedule 22:17 - 5 Dhjetor, 2021

Renato Sanches do të jetë një nga lojtarët më të kërkuar në merkaton e janarit. Mesfushori i Lille e dëshiron një lëvizje nga Ligue 1.

Milani dhe Barcelona janë klubet e lakuara kohët e fundit, ndërkohë që edhe në Premier League ka interes për mesfushorin që ka luajtur më parë mes Wolves.

Arsenali dhe Tottenhami janë futur në garë për shërbimet e kampionit të Europës me Portugalinë. Lille nga ana tjetër pret ofertën e duhur për ta shitur. / abcnews.al