Deputetja Spiropali propozon: Dënim maksimal për vrasësit

schedule15:47 - 11 Gusht, 2018

schedule 15:47 - 11 Gusht, 2018

Ka një mënyrë se si të shmangen tragjedi të tilla si ajo në Selenicë të Vlorës. Një variant ndryshe propozon deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali.

Fushatë publike për mbledhjen e armëve. Ligj i posaçëm me dënim të rëndë për ata që zotërojnë armë pa leje. Dënim maksimal për vrasësit me apo pa probleme mendore- shkruan deputetja Spiropali në faqen e saj në facebook sipas të cilës: “Në këtë mënyrë gjëma e mbrëmjes së të premtes nuk mund dhe nuk duhet të përsëritet”. /abcnews.al