Deputetja e PDK-së kalon në Vetëvendosje

schedule19:08 - 4 Prill, 2021

schedule 19:08 - 4 Prill, 2021

Adelina Grainca e cila është zgjedhur deputete si kandidate në listën e PDK-së, ka kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje.

Kryeministri dhe kryetari i LVV-së, Albin Kurti, e ka marrë me vete në seancë deputetën më të re në moshë, e cila nga dita e sotme do të jetë në Grupin Parlamentar të LVV-së, shkruan Gazeta Express.

Ajo po ashtu ka marrë pjesë edhe në votimin për Presidentin e Kosovës. E.L/abcnews.al/