Depay në “listën e zezë”, holandezi i ofrohet ekipit të Serie A

schedule13:12 - 28 Korrik, 2022

schedule 13:12 - 28 Korrik, 2022

Memphis Depay i është ofruar juventusit në javët e fundit dhe këtë gjë e konfirmon “Corriere dello Sport”.

Sulmuesi holandez, ndodhet jashtë planeve të Barcelonës dhe ka trokitur në dyert e bardhezinjve dhe disa klubeve të tjera për të kërkuar “strehim” për sezonin e ardhshëm.

Edhe pse ai u transferua te Barcelona verën e kaluar, Depay është në listën e zezë të sakrifikimeve për arsye që klubi spanjoll të regjistrojë lojtarët e rinj që ka transferuar nga kjo merkato./ h.ll/abcnews.al