Dëmtohet muri rrethues i varrezave në Patos, dyshimet te bizneset e funeraleve

schedule11:06 - 20 Prill, 2022

schedule 11:06 - 20 Prill, 2022

Murri rrethues i varrezave të Patosi është shembur dhe për pasojë janë dëmtuar disa varre. Drejtori i agjencisë së shërbimeve publike në Fier, Artiol Hoxha dyshon se mund të jetë rrëzuar nga bizneset e funeraleve.

Bashkia ka bërë denoncim në polici dhe ka nisur hetimet për identifikimin e autorit apo autorëve.

“Bashkia Patos prej dy muajsh ka nisur një investim që parashikon rrethimin me mur, bërja e shkallarëve….pjesa e murit që ka rënë është bërë e re nga Bashkia dhe ne besojmë që është e qëllimshme, por nuk është se e kemi gjetur atë që e kanë bërë.” /abcnews.al/