Dembele feston ndeshjen numër 100, Barça përballet me faturën e kripur

schedule14:56 - 14 Shkurt, 2021

schedule 14:56 - 14 Shkurt, 2021

Barcelona mori një goditje të rëndë në verën e vitit 2017 kur la katalanasit dhe iu bashkua PSG për 222 milionë euro. Drejtuesve të klubit spanjoll iu desh ta zëvendësonte brazilianin dhe fillimisht transferoi Ousmanne Dembele nga Borussia Dortmund.

Shifra fillestare e transferimit të Dembele te Barça ishte 105 milionë, por tashmë ka arritur 125 milionë. Në bonuset e përfshira për talentin, Barça do duhej të paguante 5 milionë euro për çdo 25 ndeshje të francezit, deri në 100 milionë.

E mbrëmshmja ndaj Alaves ishte ndeshja e 100 e Dembele me Barcelonën dhe Barça përballet me një faturë prej 5 milionë eurosh, ndërsa kriza ka pushtuar klubin katalanas dhe ata e kanë të pamundur të blejnë edhe lojtarë të nivelit mesatar. /abcnews.al