Del në shitje biçikleta me peshën më të lehtë, por çmimi jashtëzakonisht i lartë

schedule15:57 - 2 Gusht, 2020

schedule 15:57 - 2 Gusht, 2020

Eeyo është një biçikletë tipike dhe është jashtëzakonisht shumë e lehtë. Ajo peshon 13,6 kg, afërsisht gjysma e peshës së një biçiklete normale.

Kjo biçikletë është e ndërtuar nga fibrat e karbonit dhe kushton 4,599 dollarë.

Ato kanë dal në treg që nga dita e djeshme, më 1 gusht, por  deri më 10 gusht nuk do të lejohen të futen në përdorim.

Për pjesën më të madhe, Eeyo duket si një biçikletë plotësisht normale. Por në vend të një zinxhiri, biçikleta është e drejtuar nga rripi, i cili ka nevojë për më pak mirëmbajtje sesa zinxhirët  e zakonshëm./abcnews.al