Deklaratat e Trump për emigrantët/Reagon OKB: Komente të turpshme

schedule13:52 - 12 Janar, 2018

schedule 13:52 - 12 Janar, 2018

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka dënuar ashpër komentet e Donald Trump për disa vende të cilat nisen emigrantët. Nëse konfirmohet se vërtet Tramp i ka thënë ato fjalë kjo do të ishte e turpshme dhe shokuese u shpreh zëdhënësi i zyrës për të drejtat e njeriut Rupert Colville, duke theksuar se deklarata të tilla mund të rrezikojnë jetën e njerzve pais do të ushqenin ksenofobinë. sipas mediave amerikane Tramp është shprehur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk duhet të pranojnë në territorin e tyre njerëz që vijnë nga vende fundërrina./abcnews.al