Dani Alves mund të aktivizohet në Copa del Rey zyrtarisht si lojtar i Barcelonës

schedule17:22 - 4 Janar, 2022

schedule 17:22 - 4 Janar, 2022

Nesër është dita kur Dani Alves ka gati dy muaj që është rikthyer zyrtarisht në Barcelonë.

Pesë vite e gjysmë më vonë, saktësisht 1689 ditë, anësori brazilian do t’i rikthehet veshjes së fanellës së Blaugranas në një ndeshje zyrtare ku e fundit ishte finalja e Copa del Rey në 2016, kur fitoi edhe titullin e 23-të me katalanasit.

Klubi siguron që mbrojtësi i krahut do të regjistrohet sot, për ta lejuar të arratiset kundër Linares. Paga e tij është më e ulëta e lejuar nga La Liga dhe për këtë arsye nuk krijon probleme për sa i përket fair play-it financiar./ h.ll/abcnews.al