Dalin peshq të ngordhur në sipërfaqen e Drinit, shkak mund të jetë bërë landfilli i Bushatit

schedule13:44 - 25 Maj, 2022

schedule 13:44 - 25 Maj, 2022

Në ujërat e lumit Drin në Lezhë janë duke dalë në sipërfaqe peshq të ngordhur. Ky fenomen mësohet se ka nisur nga dita e djeshme.

Ene nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar ngordhjen e peshqve ndërsa autoritetet kanë nisur verifikimet në terren. Ky është një fenomen që përsëritet në ujërat e Drinit dhe dyshimet kryesorë bien tek ndikimi i landfillit të Bushatit. /abcnews.al/