Dalin në dritë detaje të panjohura nga nata e fundit e Charles si princ para vdekjes së mbretëreshës

schedule22:58 - 13 Shtator, 2022

schedule 22:58 - 13 Shtator, 2022

Detaje  të panjohura nga Charles mbrëmë si princ janë nxjerrë në dritë. Fotografi mbretëror Arthur Edwards i zbuloi Piers Morgan se ishte afër Princit Charles vetëm disa orë para se mbretëresha Elizabeth të vdiste. Arthur zbuloi: “Unë isha në Dumfries House me Princin Charles një natë para se mbretëresha të vdiste, kishim një darkë atje. Ishte një natë e mrekullueshme dhe të nesërmen, i pashë të gjithë duke u larguar shpejt nga hoteli . ”

Ai shtoi: “Ajo ishte kur e kuptova se diçka kishte ndodhur dhe kur dëgjuam lajmin, më erdhi shumë keq për Charles. Është e vështirë për të që të përpiqet të përballojë dhe menaxhojë humbjen e nënës së tij. Nëna jote është shoqja jote më e mirë, nuk të intereson se cili është vendi i saj në botë”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Fotografi mbretëror në një pikë tjetër të intervistës së tij theksoi: “Ai së fundmi humbi babanë dhe iu desh të kishte një fytyrë të guximshme për të gjithë. Unë mendoj se ai bëri një punë të shkëlqyer. Sa i përket fjalës së tij, ai bëri një fillim të lavdishëm si mbret”.

Në të njëjtën intervistë, ai zbuloi se u takua me mbretin Charles dhe gruan mbretërore, Camilla, pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth, kur avioni i Forcave Ajrore Mbretërore u ul në Londër. “Ai doli nga avioni, nuk isha i vetmi fotograf atje. Ai m’u afrua dhe më tha: “A je mirë?”. Unë iu përgjigja: “Më vjen shumë keq për humbjen tuaj. “Do të ndodhte një ditë”, u përgjigj ai .

Si ndihet të kesh një mbret të ri? “Të mërkurën në mbrëmje ishim bashkë në një festë, duke qeshur, duke bërë shaka. Njëzet e katër orë më vonë ai u bë mbret, “u përgjigj ai./abcnews.al