CR7 nuk arriti të shënonte për Al-Nassr, por portugezi dhuroi show

schedule23:10 - 26 Janar, 2023

schedule 23:10 - 26 Janar, 2023

Më 26 janar, Al-Nassr u mund nga Al-Ittihad 3-1 në Superkupën e Arabisë Saudite.

Al Ittihad, që drejtohet nga trajneri portugez Nuno Espirito Santo, e nisi fuqishëm ndeshjen dhe shënoi dy gola para pushimit. Në pjesën e dytë, Talisca shënoi një gol për Al-Nassr, por kundërshtari shënoi në pjesën dytë, duke siguruar fitoren 3-1.

Cristiano Ronaldo u fut në këtë ndeshje me shiritin e kapitenit, por nuk arriti të shënonte gol, por gjithsesi tregoi aftësitë e tij gjatë lojës. Sulmuesi portugez ka mundur, dy mbrojtës, duke i shtyrë topin përpara.

Pavarësisht se nuk arriti të shënonte, CR7 ka një performancë solide për lojë, duke fituar 4 nga 6 duelet në fushë. /G.D abcnews.al/