“CR7 e doja që në vitin 2002, për Matuidi do të tentojmë sërish në verë”

21:44 | 02/03/202021:440

Në një intervistë për Tuttosport, presidenti i Lyon, Aulas, zbuloi të gjitha përpjekjet për të nënshkruar me lojtarë të njohur vitet e fundit, por që kanë dështuar.

Cristiano Ronaldo: “Gjatë një turneu në Portugali, u vumë kundër Cristiano Ronaldos dhe Sporting Lisbonës. Ai ishte 15, 16 vjeç dhe që në atë kohë, ishte shumë futbollist cilësor. U përpoqa ta blija atë nga Sportingu, por nuk ia dola”.

Mauro Icardi: “Nëse Icardi dëshiron të luajë çdo javë, ai duhet të vijë te Lyon. Verën e kaluar, këtë ia thashë gruas së tij. Po, kam pasur një takim me Wanda Nara.

Matthjis de Ligt: “Vitet e fundit, ne gjithashtu kemi ndjekur nga afër Matthijs de Ligt, por ai ishte shumë i shtrenjtë për Lyon.

Adrien Rabiot: “Në janar, unë kërkova të huazoja Rabiot nga Juventus deri në fund të sezonit. Por në atë moment, ai kishte filluar të luante dhe të përmirësohej. Më besoni: ai është një talent i rrallë”.

Blaise Matuidi: “Unë u përpoqa ta firmosja verën e kaluar, pa sukses. Por unë nuk po heq dorë. Ne do të flasim përsëri në qershor. Matuidi do të ishte perfekt për ne: ai është një mesfushor i qëndrueshëm dhe natyrisht, një kampion bote”, përfundoi Aulas./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono