Conte “mbetet” në Premier League, gati të firmosë me talentin e United
Sulmuesi i United, Tahith Chong

19:59 | 17/02/202019:590

Tahith Chong mbetet në bisedime me Interin për një transferim me parametra këtë verë, sipas raportimeve nga Italia. Talenti i Manchester United është në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij dhe mund të largohet jashtë Anglisë për asnjë qindarkë.

Gazeta italiane, “Tuttosport”, pretendon se Inter e ka seriozisht për Chong, i cili është vetëm 20 vjeç. Romelu Lukaku u bashkua me zikaltërit verën e kaluar, ndërsa Alexis Sanchez është në huazim për sezonin aktual.

Ashley Young u bashkua me Interin në janar, ndërsa më pas, Christian Eriksen zgjodhi të bashkohet me ekipin e Antonio Conte. Dhe Conte vazhdon të shikojë në Premier League për përforcime dhe Chong mendohet të jetë transferimi i radhës për të./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono