“Çmenden” te United, projektojnë largimin e CR7 dhe afrimin e yllit të PSG-së

schedule21:40 - 19 Shtator, 2022

schedule 21:40 - 19 Shtator, 2022

Manchester United është i gatshëm të vë bast për nënshkrimin e Neymar dhe ta bëjë atë një nga lojtarët më të paguar në Premier League. Tani për tani klubi po punon për largimin e Cristiano Ronaldos , diçka që nuk do të zgjidhet deri në fund të këtij sezoni.

Nëse kjo konfirmohet, do të lehtësojë marzhin financiar të klubit dhe do të ndihmojë për të përballuar një operacion aq të komplikuar sa ai i Neymar.

Braziliani, nga ana e tij, ka parë se sa pak nga pak Mbappé i ka zbritur rëndësinë brenda skuadrës dhe pas rinovimit të francezit kjo është shumëfishuar.

Në moshën 30-vjeçare, ai dëshiron të provojë një tjetër kampionat përpara se të shkojë drejt fundit të karrierës së tij dhe Premier League ka qenë gjithmonë në listën e tij të prioriteteve.

Nga ana tjetër, PSG nuk do të krijojë shumë probleme për largimin e brazilianit, pasi vigjilenca e UEFA-s i detyron ata të kujdesen për Fair Play-in financiar.

Kontaktet e United me babanë e lojtarit dhe klubin francez tashmë kanë ndodhur në një operacion që mund të mbyllet në një shifër afër 100 milionë euro. /f.a/abcnews.al