City dhe United përplasin “brirët”, formacionet zyrtare të supersfidës së Premier League

schedule14:10 - 2 Tetor, 2022

schedule 14:10 - 2 Tetor, 2022

Në Premier League do të luhet një nga supersfidat e Premier League, teksa do të përplasin “brirët” Manchester City dhe Manchester United.

Ky takim do të luhet duke nisur që nga ora 15:00 në “Etihad”.

Cristiano Ronaldo është lënë në stol nga Erik Ten Hag, kurse Rodri dhe Dias nuk startojnë tek City.

Formacionet zyrtare:

Manchester City: Ederson, Walker, Akanji, Ake, Cancelo, Gundogan (C), De Bruyne, Bernardo, Foden, Haaland, Grealish

Manchester United: De Gea; Dalot, Varane, Martinez, Malacia; McTominay, Eriksen; Antony, Fernandes, Sancho; Rashford. /f.a/abcnews.al