Cili është plani i radhës i Gaz Pajës, një unazë apo…?

schedule19:38 - 18 Gusht, 2018

schedule 19:38 - 18 Gusht, 2018

Në të vetmen berberanë të Drimadhës, Sandri pohon se ka edhe persoanzhe VIP që e frekuentojnë përvit atë si Gaz Paja dhe Salsano Rrapi. Gazetarja jonë u ndesh me aktorin e Portokallisë Gazmend Pajën, ku zhvilloi edhe një intervistë me të, sa i takon projekteve dhe lidhjes romantike.

Gazetarja: Ti e ke takuar kryeministrin?

Gaz Paja: Po e kam takuar.

Gazetarja: Me ty si ka qenë?

Gaz Paja: Nuk kam marrëdhënie të punës së tij të parë me të, unë jam qytetar sio gjithë të tjerët, qëlloi që në linjat e mia krijova diçka dhe na puqen disa gjëra. Përveç simpatisë dhe mendimit të mirë pozitiv që kemi për njëri-tjetrin asgjë tjetër.

Gazetarja: Në media diskutohet se ti je aksioner i një biznesi këtu?

Gaz Paja: Këto vendime nuk i marr unë, i merr shteti. Kush ka mundësi të kontribuojë që të kemi një Jug sa më të mirë, të kontribuojmë ta rregullojmë vendin tonë dhe që të kemi mundësi të ftojmë njerëzit.

Gazetarja: Ti je gati të investosh ?

Gaz Paja: Investimi im është shpirtëror, kudo që jam përpiqem, pa dashje kam marrë këtë pozicion në shoqëri, sa mundem me çdo formë do investoj për vendin tim dhe qytetarët e mi.

Gazetarja: Projekte të reja?

Gaz Paja: Do jem në festival në Korçë me një shfaqje që kemi punuar tani e dhamë gjatë sezonit të kaluara, “Darka e lamtumirës” quhet është një pjesë franceze. Në tv vazhdojmë siç jemi në TCH kjo ëhstë pjesa kreative që mundohemi të organizohemi. Edhe pse jam me pushime jam në punë se po mendoj për personazhin e ri.

Gazetarja: Do krijosh një personazh të ri?

Gaz Paja: Eh si ta merr kalanë…

Gazetarja: Ka shumë largime nga Portokallia, Cili është pozicioni yt në lidhje me stafin dhe drejtuesit e Portokallisë?

Gaz Paja: Nuk e gjetën fjalën. Secili ka planet e veta. Ne kemi treguar që punojmë në kolektiv në ansambël. E kanë thënë të tjerë por unë vazhdoj ta them se më pëlqen: Portokallia është një tren që kushdo që hipën e zbret ai do vazhdojë të ecë.

Gazetarja: Marrëdhënia me gocën tënde shumë kinge se ne të kemi parë vërdallë, si po shkon?

Gaz Paja: Shkojmë shumë mirë.

Gazetarja: Sa kohë u bëtë bashkë?

Gaz Paja: Informacion i rezervuar, Shkojmë shumë mirë

Gazetarja: Me pushime eshtë me ty?

Gaz Paja: Po gjithmonë.

Gazetarja: Ndonjë plan tjetër për të ardhmen?

Gaz Paja: Plani i radhës është: Më hahet një makaronë.

Gazetarja: Me të? Do diskutojnë për martesën? Dhe do ketë një unazë brenda? Bëj shaka.

Gaz Paja: Ishallah nuk e heqin këtë pjesën “bëj shaka” kur ta shfaqin portalet? /abcnews.al