Chrissy Teigen i përgjigjet stilistit të famshëm pas akuzave për bullizëm

schedule09:54 - 19 Qershor, 2021

schedule 09:54 - 19 Qershor, 2021

Chrissy Teigen ka reaguar për herë të parë pas akuzave për bullizëm nga Michael Costello. Të hënën, stilisti pretendoi se kishte përjetuar traumë aq sa kishte menduar vetëvrasjen pas sulmit që kishte përjetuar nga modelja. Teigen reagoi përmes një deklarate në Twitter, duke thënë se mesazhet që Costello publikoi si provë janë të rreme.

“Nuk ia kam idenë se çfarë dreqin po bën Michael Costello. Sapo lëshoi një deklaratë ku nuk pranoi se sa të rreme ishin DM-të, dhe tani pretendon të ketë email-e që nuk ekzistojnë.“, shkroi ndër të tjera modelja para se të ndante deklaratën e saj zyrtare mbi këtë çështje.

“Chrissy është e befasuar dhe e zhgënjyer nga sulmi i fundit i Michael Costello, i cili përfshin ‘pamje’ të trilluara nga 2014 mbi mesazhet e supozuara private që Chrissy nuk i ka dërguar. Në tetor 2014, ajo postoi një koment në Instagramin e Z. Costello kur ai u akuzua publikisht mbi një vërejtje raciste. Pasi e mohoi akuzën dhe pretendoi se ishte bazuar në një koment ku ishte ndërhyrë me fotoshop, Chrissy fshiu komentin, siç ishte raportuar në atë kohë.

Më tej, në deklaratë ajo thotë se nuk do të lejojë askënd të përhapë akuza të rreme dhe që ndikojnë në reputacionin e saj. Polemikat rreth Teigen nisën muajin e kaluar kur Courtney Stodden e akuzoi për bullizëm. Modelja më pas kërkoi falje publikisht ndaj saj. /abcnews.al