Çfarë veshën yjet në Met Gala 2021: Paraqitjet më të mira në tapetin e kuq

schedule12:40 - 14 Shtator, 2021

schedule 12:40 - 14 Shtator, 2021

Met Gala 2021, ngjarja e famshme që zhvillohet një herë në vit në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork, me synimin për të mbledhur para për Institutin e Kostumeve të fondacionit, pati shumë surpriza këtë vit. Si gjithmonë, ranë në sy ishin paraqitjet e yjeve që bënë çmon për të bërë përshtypje.

Këtë vit, yjet morën frymëzim nga tema “In America: A Lexicon of Fashion” dhe paraqitjet ekscentrike nuk munguan, me atë të Kim Kardashian patjetër që binte në sy.  Dizajnerët shfrenuan imagjinatën për të krijuar “kostume” të paharrueshme.  Billie Eilish, Jennifer Lopez, Serena Williams, Sharon Stone, Irina Shayk, Rihanna dhe yje të tjerë nuk kaluan pa u vënë re.

Kim Kardashian është e njohur për pamjet e saj veçanërisht mbresëlënëse në Met Gala gjatë viteve. Megjithatë, këtë vit ajo zgjodhi një tërësisht të çuditshme – frymëzuar nga ish burri i saj, Kanye West. 40-vjeçarja mbuloi plotësisht fytyrën dhe trupin e saj me një ansambël të zi Balenciaga dhe u shfaq si … një hije në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork të hënën mbrëma.

Photos from Met Gala 2021: Photos of the Kardashian-Jenners - E! Online

Por pati dhe shumë nga ata që nuk e vlerësuan aq shumë pamjen e personazhit televiziv, duke me krahasuar me dementorët të Harry Potter, krijesa të frikshme me kapuçë. Sidoqoftë, Kendall Jenner krijoi një kontrakt absolut me motrën e saj. Modelja kishte veshur një fustan të tejdukshëm nga Givenchy. Fustani, i zbukuruar me kristale ishte frymëzuar nga muza më e famshme e shtëpisë, Audrey Hepburn, dhe një fustan që ajo kishte veshur në My Fair Lady.

Hidhini një sy listës së personazheve të veshur më mirë:

Kendall Jenner

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

Gabrielle Union

gabrielle union at 2021 met gala

Rihanna

Rihanna at 2021 met gala

Emily Blunt

Emily Blunt at 2021 met gala

Billie Eilish

billie eilish at 2021 met gala

Lupita Nyong’o

Lupita Nyong’o at The 2021 Met Gala

Gigi Hadid

gigi hadid at 2021 met gala

Lili Reinhart

Lili Reinhart at 2021 met gala

Ciara

Ciara at 2021 met gala

Megan Fox

megan fox at 2021 met gala

Chloe Bailey

Chloe Bailey at 2021 met gala

Zoe Kravitz

zoe kravitz met gala 2021

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez 2021 Met Gala

Jennifer Hudson

Jennifer Hudson at The 2021 Met Gala

Shawn Mendes

Shawn Mendes at 2021 met gala

Normani

Normani at The 2021 Met Gala

Camila Cabello

Camila Cabello at 2021 met gala

Siena Miller

Sienna Miller at 2021 met gala

Cynthia Erivo

Cynthia Erivo at The 2021 Met Gala

Megan thee Stallion

Megan Thee Stallion 2021 Met Gala

Nikkie de Jager

Nikkie de Jager at The 2021 Met Gala

/abcnews.al