Çfarë thonë shkencëtarët nëse flini zhveshur?

schedule13:30 - 3 Gusht, 2020

schedule 13:30 - 3 Gusht, 2020

Temperaturat e nxehta bëjnë që shumë persona të kenë probleme me gjumin. Prandaj ata zgjedhin mënyra të ndryshme për të qenë sa më të freskët.

Pizhamat e veshura janë një sugjerim, pasi largojnë djersën nga trupi juaj dhe do ju bëjë të ndjeheni shumë më të freskët dhe më të rehatshëm.

Zgjidhje të tjera të dukshme për të pasur një gjumë të mirë gjatë natës, kur është shumë e nxehtë, përfshijnë një dush të vakët ose banjë para shtratit, apo edhe ftohjen e çarçafëve dhe jastëkëve.

Nëse flini zhveshur trupi juaj nuk do të jetë më i freskët, preferohet ti vishni pizhamet të cilat kryejnë funksion e tyre dhe trupi juaj do të ndjejë më shumë freski. Freskohuni para se të flini dhe do të keni një gjumë më të rehatshëm. /abcnews.al