Çekia i falet dopietës së Chory, Shqipëria pëson dy herë në disfatën e radhës në Nations League

schedule22:36 - 11 Tetor, 2024

schedule 22:36 - 11 Tetor, 2024

E dinim se na priste një ndeshje e vështirë, ama kjo humbje ishte goxha e hidhur.

Kombëtarja “Kuqezi” ka pësuar disfatën e radhës në UEFA Nations League, teksa herë është mundur me rezultatin 2-0, nga Republika Çeke në “EPET Arena” të Pragës.

Një dopietë e Chory në minutat 3’ e 63’ ishte vendimtare për fitoren e vendasve, ndërsa për tanët pati një sërë rastesh të humbura, ku më flagranti ishte ai i Jasir Asanit, pak minuta para se të ndëshkoheshim për të dytën herë.

Në sfidën tjetër të Grupit B1, Ukraina ka mundur Gjeorgjinë me rezultatin 1-1, duke ndryshuar jo pak tabelën e renditjes, me Gjeorgjinë që qëndron falë golavarazhit në vendin e parë me 6 pikë e ndjekur po me Çekia me 6 pikë, ndërsa në vendet 3 dhe 4 pozicionohen Shqipëria e Ukraina, me nga 3 pikë. /i.m /abcnews.al