Ceferin nga zyra në zyrë, FSHF zbulon programin e ngarkuar

schedule09:48 - 17 Nëntor, 2019

schedule 09:48 - 17 Nëntor, 2019

Shqipëri-Francë është ajo që të gjithë presin sonte, por për zyrtarët e Federatës Shqiptare të Futbollit nuk do të njohin pushim. Sot programi i tyre është i mbushur me aktivitete, që do të zhvillohen në kryeministri, në ambientet e reja të federatës që po ndërtohet, në presidencë dhe muzeun e stadiumit. Kulmi do të jetë ceremonia inauguruese e “Air Albania Stadium.

PROGRAMI I PUBLIKUAR NGA FSHF
12:30- Presidenti Ceferin dhe delegacioni tij takohet ne Kryeministri me z. Edi Rama
13:00 – Vizita e Presidentit Duka dhe Presidentit të UEFA, Aleksandër Ceferin, në Shtëpinë e Futbollit

14:00 – Drekë zyrtare për të ftuarit e UEFA-s dhe FIFA-s në Pallatin Mbretëror
18:00-18:30 / Ceremonia e dekorimit të Presidentit të UEFA-s nga ana e Presidentit të Republikës
18:40 – Vizitë në muzeun e stadiumit

19:00-19:30 – Konferencë zyrtare për shtyp e Presidentit Duka me Presidentin Ceferin
19:40-20:20 – Ceremonia inauguruese e stadiumit dhe fjalimet e Presidentit Duka, Presidentit Ceferin dhe Kryeministrit Rama

/abcnews.al