Capello: Real Madridi në qendër të mbrojtjes? O zoti im

schedule17:10 - 6 Tetor, 2021

schedule 17:10 - 6 Tetor, 2021

Trajneri italian, Fabio Capello më parë i Real Madridit, në një intervistë të gjerë në  Corriere dello Sport ka përcaktuar pjesë të problemeve të Realit. Capello beson se humbjet e Varane dhe Sergio Romas janë shumë të rënda për Ancelottin dhe i kërkon klubit që të forcojë urgjentisht atë pozicion.

“Rindërtimi do të marrë kohë. Ajo për të cilën Madridi ka nevojë tashmë është qendra e mbrojtjes, i pashë përballë Mallorcas, zoti im… por ata janë mirë të fazën përpara edhe pa Mbappe, sepse kanë disa talente interesante. Barcelona nuk  mund të lëvizë, ka problem financiare. Por me stadiumet plot, të ardhurat do të rriten dhe pak nga pak do të hapet një cikël i ri”, shpjegon ai.

Çuditërisht, Capello i referohet ndeshjes kundër Mallorcas, skuadrës ndaj të cilës Reali ka shënuar fituar më të thellë deri më tani këtë sezon me Alaba dhe Militao në qendër të mbrojtes.r.t/abcnews.al